Dopřejte si vůni nového auta díky operativnímu leasingu

Operativní leasing

Porovnávání
Uživatelský účet

Články

Dopřejte si vůni nového auta díky operativnímu leasingu

Pořídit si nové auto je snem snad každého řidiče. Díky operativnímu leasingu na něj dosáhne čím dál více lidí.

Bezpochyby největší výhodou je, že kromě výloh za palivo nemá zákazník téměř žádné vedlejší náklady. Ty řeší vlastník vozidla, tedy leasingová společnost. Operativní leasing tak pro řadu kladů začalo využívat čím dál více Čechů.

V čem se ale liší operativní leasing od toho klasického? „V případě klasického leasingu klient splácí leasingové společnosti automobil formou splátek a v okamžiku uhrazení celé částky se stává majitelem auta. U operativního leasingu hradí klient pravidelné měsíční splátky a platí za nájem automobilu na sjednané období. Po uplynutí tohoto období se však nájemce nestává majitelem vozidla, ale vrací jej leasingové společnosti. Operativní leasing je tedy služba, která Vám umožní využívat automobil bez zbytečných starostí a nákladů, které vlastníkovi auta běžně nastávají,“ vysvětluje Jan Zigler, odborník na operativní leasing, a dodává, že právě to s sebou nese řadu výhod.


Co za poplatky získám?


Výše měsíční splátky za pronájem auta je různá. Závisí na druhu vozidla, výbavě a také rozsahu doplňkových služeb. Do celkové částky za leasing je promítnut především rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou automobilu.

Ve splátkách operativního leasingu bývá obsažena také amortizace auta, platba za povinné ručení i havarijní pojištění a náklady na servis. „Po dobu operativního leasingu náklady na servis auta nehradí nájemce, ale leasingová společnost. Zákazník se tedy nemusí o nic starat,” dodává Jan Zigler.


corsa


Po skončení smlouvy jste bez starostí


U operativního leasingu jsou také různá omezení počtu najetých kilometrů. Obvyklý limit je 20 000 km za rok, ale je možné sjednat i limit vyšší. Pokud zákazník smluvené kilometry nedodrží, za každý kilometr navíc doplácí zpravidla okolo koruny až dvě. Leasingové společnosti obvykle nepožadují schválení, pokud bude auto řídit rodinný příslušník. Pokud jej ale chcete půjčit cizímu člověku, je lepší se předem zeptat.

Další výhodou je pravidelná obměna vozového parku. Po uplynutí smlouvy vrátí zákazník auto leasingové společnosti, a ta mu v případě zájmu poskytne nové vozidlo. „Pokud byste si však vozidlo oblíbili a chtěli jej po skončení leasingu odkoupit, pak se můžete na tomto postupu s leasingovou společností domluvit. Odkoupení vozidla po skončení leasingu však většinou bývá, vzhledem k jeho vysoké zůstatkové hodnotě, finančně méně výhodné. Je lepší si opět pronajmout nový vůz,“ radí Jan Zigler.


Nový vůz i bez čekání


Začali jste o operativním leasingu uvažovat? U některých společností pro vás může nastat problém s čekací dobou. Ta bývá u mnohých zprostředkovatelů až v řádech několika měsíců. Možnost využít operativní leasing i na skladové vozy nabízí mezi prvními na trhu společnost OPERATIO. „Na našem portále operatio.cz nabízíme hlavně skladové vozy, které máme pro zákazníky k dispozici ihned. Navíc mohou objednávku vyřešit online v přehledné nabídce, tedy z pohodlí domova či z kanceláře,” popisuje Jan Vágenknecht, který za portálem stojí.


Zveřejněno 2. 2. 2017
Nepřihlášený uživatel
Registrovat se