Dynamická čtyřkolka, která sází na jistotu? Mercedes - Benz E 350 na operativní leasing

Operativní leasing

Porovnávání
Uživatelský účet

Články

Dynamická čtyřkolka, která sází na jistotu? Mercedes - Benz E 350 na operativní leasing

Mercedes - Benz E 350 BlueTEC 4MATIC je elegantní dieslový sedan, pod jehož kapotou třímá 248 koní. Dokáže být velmi dravý a zároveň s ním nabudete pocitu jízdy jako na obláčku. Automatická převodovka dělá svoji práci na jedničku a motor s příjemnou výkonovou rezervou vás potěší nízkou chutí po palivu. 


mercedes benz e operak


Inovativní a zároveň klasický 


Při konfiguraci vozu si dali vývojáři hodně záležet, vytvořili vskutku mistrovské dílo. Šedá barva Mercedesu náramně sedí a díky ní se i pěkně vyjímají všechny jeho linie. Pokud nejste zastánci dřevěného obložení v interiéru, je právě teď ten nejvyšší čas změnit názor. Použité tmavé dřevo má totiž nádhernou strukturu a v kombinaci se světlými sedadly vypadá neskonale dobře. 


Zdali jste již Mercedes kdysi řídili, jistě vás nepřekvapí celá řada pro něj typických řešení, pokud ne, budete si muset zvyknout. Tak například na levé páčce blinkru najdete ovládání stěračů, jelikož pravou zabralo ovládání převodovky. Velmi důmyslná je také možnost sklopení opěrek hlav zadních pasažérů pro lepší viditelnost prostřednictvím středového panelu. 


mercedes oepratioPocit jako ve vznášedle 


Komfort byl odjakživa doménou vozů Mercedes třídy E, na nedostatek prostoru a pohodlí si proto ani u tohoto modelu nemohou cestující stěžovat. Sedadla jsou potažená příjemným materiálem a pneumatické odpružení vám při jízdě zaručí dokonalou relaxaci. Na mírně nerovném povrchu si budete připadat, jako kdybyste se nad vozovkou doslova vznášeli. 


Co se týče úložného prostoru, je o něco menší, než jakým disponují čtyřválcové modely, i přesto je však hodnota 490 litrů stále královská. 


Čtyřkolka, která se nedá 


Stuttgartská automobilka vsadila u tohoto modelu na šestiválcový diesel 350 BlueTec s objemem 185 kW, který pohání zároveň přední i zadní nápravu. Výkonem se bohužel pětkovému BMW stále nevyrovná, buďte si však jisti, že dynamikou za ním rozhodně nezaostává. 


Po sešlápnutí pedálu odstartuje kontinuální zátah doprovázený příjemně tlumeným barytonem, skoro, jako kdyby se motor vůbec nenamáhal. A že se namáhá, s E 350 BlueTec se na stovku dostanete za parádních 6,6 sekund. 


mercedes benz e


Fantastické řazení 


Komfort řazení je u mercedesů třídy E malým zázrakem, ani u tohoto sedanu není výjimkou. V jeho podání nabudete pocitu, že jde o hydraulický posilovač, ve skutečnosti vám však s řazením pomáhá elektromotor. Konkrétně u Mercedesu E 350 se o otáčky stará sedmistupňová automatická převodovka, která si při běžné jízdě vystačí s minimem otáček. Nad 2 000 otáček se dostanete až ve chvíli, kdy opustíte semafory a dosáhnete dálniční rychlosti. 

Co si může dát Mercedes – Benz E 350 za rámeček je spotřeba, především pak ta na dálnici. V kombinovaném režimu ji lze dostat až na 5,5 litrů. Vyžadovat to však bude velmi dobré řidičské schopnosti a také neustále soustředění se na ekonomickou jízdu. Chcete hned nasednout a odvést si Mercedes E 350 už dnes? Stavte se u nás a vezměte si ho na operativní leasing! Aktuální nabídku vozu si můžete prohlédnut zde.


Zveřejněno 11. 10. 2017
Nepřihlášený uživatel
Registrovat se