Jejím revírem jsou české dálnice! Audi A5 Sportback na operativní leasing

Operativní leasing

Porovnávání
Uživatelský účet

Články

Jejím revírem jsou české dálnice! Audi A5 Sportback na operativní leasing

Audi A5 Sportback 2.0 TDI quattro je líbivá sportovní čtyřkolka, která vám poslouží především na delších cestách. Díky svému dieselovému dvoulitru s dvouspojkovou automatickou převodovkou předvádí ty nejlepší výkony v rychlostech mírně překračujících povolený limit. Velkým potěšením je pro všechny milovníky sportovních vozů také její nižší spotřeba. 

audi a5 operatioSkvělé není třeba měnit 


Jak už je u německé automobilky známo, sází v oblasti designu spíše na evoluční vývoj a ani u Audi A5 Sportback tomu není jinak. Vývojáři si proto pohrávali pouze s detaily, což vzhledem k trendu znamenalo jediné - zostřit její celkový výraz. Stříbrná metalíza je potom už jen třešnička na dortu. 


Nahlédnete-li do interiéru, ani zde se žádné překvapení nekoná. Tuhle palubku totiž znáte už z modelu A4. To bychom rozhodně bavorské automobilce nechtěli vyčítat, naopak, moderní a velmi jednoduše řešená přístrojová deska je zde stále připravena plnit přesně vaše rozkazy. O jejím zpracování není třeba hovořit, v tom je totiž Audi skutečný mistr. 


audi A5 operak


Sporťák, který myslí prakticky 


Ani z hlediska koncepce se nic nezměnilo, A5 Sportback zůstává pětidveřovým kupé s velmi snadno přístupným zavazadlovým prostorem. Vměstnáte do něj náklad o objemu až 480 litrů a vhod vám přijdou i jeho pravidelné tvary či praktické prvky pro uchycení čehokoli, co by mohlo při jízdě dělat neplechu. 


Perfektní zážitek z jízdy si však kromě vašeho nákladu vychutnají i všichni pasažéři včetně řidiče. Vpředu za volantem i na zadních sedadlech se sedí velmi pohodlně a nízko, díky čemuž si skutečně připadáte jako v opravdickém sporťáku. Vzhledem k nízké siluetě karoserie je samozřejmostí počítat s omezenějším prostorem uvnitř, dosahujete-li však standartního vzrůstu, neměli byste mít s Audi A5 Sportback sebemenší problém. 


a5 sportback


140 kilometrů za hodinu tak akorát 


Pod kapotou bavorského sportbacku najdete turbo dieslový motor o objemu 1 968 cm3 a výkonu 187 koňských sil, které pohání přední i zadní nápravu. V realitě povolených rychlostí na tuzemských silnicích a dálnicích má tenhle vznětový dvoulitr opravdu co nabídnout. Pokud však s vozem čas od času vyrazíte k našim západním sousedům, v rychlém pruhu budete strádat. Při 140 kilometrech v hodině je motor parádně živý, jak se však ručička tachometru posouvá dál, A5 zleniví a dá vám najevo, že jí pomalu dochází dech. 


Řazení je na jedničku. Dvouspojková automatická převodovka řadí rychle a velmi hladce, zvlášť pak potom, co intenzivněji sešlápnete plyn.


audi a5 interier


Nemlsný jazýček 


Svižnější tempo není u A5 vyvažováno vysokou spotřebou, naopak, díky nízké siluetě karoserie a lehké konstrukci se bez problému dostanete na 6 litrů na 100 kilometrů. To však neplatí, pokud se couráte po městě. Tam se apetit vozu může zvednout až na 9 litrů. 


Troufáte si na sportovnější styl jízdy v Audi A5 Sportback? Zastavte se u nás a pořiďte si ji na operativní leasing klidně hned. Bližší specifikaci nabídky najdete zde.


Zveřejněno 25. 10. 2017
Nepřihlášený uživatel
Registrovat se