Praktický vůz pro pohodovou jízdu? Zánovní Škoda Octavia 1.6 TDI STYLE na operativní leasing

Operativní leasing

Porovnávání
Uživatelský účet

Články

Praktický vůz pro pohodovou jízdu? Zánovní Škoda Octavia 1.6 TDI STYLE na operativní leasing

Škoda Octavia 1.6 TDI STYLE nalezne své uplatnění především na příměstských silnicích při klidnějším tempu jízdy. Díky svému vnitřnímu prostoru v ní pohodlně svezete celou rodinu a přepravíte i rozměrnější náklad. Je velmi úsporná a tak bude mít z tankování radost především vaše peněženka.


Interiér, který neurazí


Jakmile usednete za volant Octavie, mile vás překvapí její interiér, na kterém automobilka rozhodně nešetřila. To je na první pohled patrné z použití moderních materiálů, které od vozidla této třídy jistě očekáváte.

Pokud jde o ovladače, jsou standardem na trhu. Jejich chod je přesný, jsou velmi příjemné na dotek a ve zhoršených světelných podmínkách vám přijde vhod jejich barevné podsvícení. Zaskočit vás však může vzhledem k dnešním trendům startovací tlačítko, které je umístěno na věži volantu z pravé strany.


octavia na operativni leasing


Prostor na prvním místě


Ani u tohoto modelu Octavie nezapomněli vývojáři na zavazadlový prostor. Ten je doslovně řečeno obrovský a navíc velmi důmyslný. K dispozici vám bude praktický síťový program nebo možnost umístění krytu zavazadelníku za opěradly zadních sedadel, kde je mu přímo na míru přichystaný speciální prostor. Vy už si tak nemusíte lámat hlavu s převozem i těch o něco rozměrnějších předmětů.


operativni leasing octavia style


Pro jízdu ve městě


Motor 1.6 TDI s objemem 1 598 cm3 je pro Octavii dobrou volbou, je však třeba ho brát v silnějším naladění 81 kW, což odpovídá 108 koním. I přesto byste od něj neměli mít přehnané očekávání, přeci jenom je určený na pokojné a úsporné přesuny. Za tento malý kompromis se odvděčí nízkou spotřebou, která se během vaší projížďky dostane až na 4,2 litru.

Výhodou menšího motoru je i celková hmotnost automobilu, která se například od modelů s motory 2.0 TDU v dokumentaci liší minimálně, rozdíl však ucítíte, jakmile sešlápnete plyn. Větší lehkost poznáte při jízdě městem, nebo příměstských oblastech, kde je tento motor doma.


octavia skoda


Řidič jste jen Vy


O tom vás přesvědčí manuální pětistupňová převodovka, která by si jistě zasloužila o jeden stupeň navrch. Její jednotlivé odskoky jsou poměrně velké a často tak dochází k podtočení. Na druhou stranu je však odstupňována velmi ekonomicky a při jízdě po dálnici v klasických 130 kilometrech za hodinu točí motor necelých 2 500 otáček za minutu.

Při parkování se můžete spolehnout na parkovací senzory. Na déšť vás upozorní senzor deště a v chladném počasí zpříjemní váš řidičský zážitek vyhřívaná sedadla.


Máte chuť tento praktický automobil řídit? Vezměte si ho od nás na operativní leasing! Kompletní podzimní přehlídku zánovních vozů Škoda Octavia najde přímo zde.


Zveřejněno 21. 9. 2017
Nepřihlášený uživatel
Registrovat se